Events, Polish

Pierwszy TEDxKazimierz Adventure – podsumowanie

Nasze pierwsze wydarzenie pod szyldem TEDxKazimierz Adventure miało miejsce w Artefakt Café 25 lutego 2016 roku. Skupiliśmy się wokół idei Volunteer Appreciation Day.

Po przywitaniu gości nadszedł czas, by przełamać pierwsze lody. Na początek przygotowaliśmy grę towarzyską w stylu Bingo. Zadaniem uczestników było znalezienie wśród zebranych osób, które na przykład przebiegły maraton, zostały wzięte za osobę z telewizji, umieją grać na instrumencie itp. Rozrywka zdecydowanie spełniła swoje zadanie i pomogła nam się zintegrować.

Następnie organizacje takie jak Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, Towarzystwo Pomocy Głuchoniemym czy TEDxKazimierz i TEDxKazimierz Adventure zaprezentowały swoje dotychczasowe działania i zaprosiły do włączenia się w ich szeregi.

Potem mieliśmy okazję obejrzeć nagrania dwóch prelekcji TED: “How to start a movement” Dereka Siversa oraz „Are you a human?” Ze Franka. Oba były dla nas źródłem inspiracji do tworzenia społeczności.

W dalszej części wydarzenia scenę przejęła organizacja International Bund. Jej przedstawiciele opowiedzieli o aktualnie realizowanych projektach oraz wolontariuszach, którzy biorą w nich udział. Po prezentacji zaproponowaliśmy drugą, krótką grę polegającą na… mówieniu sobie nawzajem komplementów.

Spotkanie zamknął koncert narodowej muzyki greckiej. Występ Danaia Kouvary był fantastyczny.

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia należą się Regionalnemu Centrum Wolontariatu, Internationaler Bund Polska i JCC Kraków.