Events, Inspiration, Polish

#1 prof. Philip Zimbardo

Profesor Philip Zimbardo #video message

Amerykański psycholog znany z kontrowersyjnego eksperymentu przeprowadzonego w latach 90-tych na Uniwersytecie Stanforda w USA. Na postawie badania został zekranizowany dokument „Eksperyment więzienny” (2015 r.) ukazujący granice ludzkich zachowań w symulowanym więzieniu urządzonym w piwnicach uczelni. Do eksperymentu zostali wybrani zdrowi, psychicznie zrównoważeni studenci, których losowo podzielono na „więźniów” i „strażników”. Jakie efekty odniosło badanie? Dlaczego odbiło się ono tak głośnych echem w świecie? Odsyłam do obejrzenia filmu:)!

Podczas konferencji TEDxKazimierz prof. Phil Zimbardo (prezes fundacji Heroic Imagination Project) podzieli się z Nami w video nagraniu przesłaniem „Projektu Bohaterskiej Wyobraźni” – innowacyjnego programu psychologicznego, powstałego w San Francisco, wdrażanego w wielu krajach na świecie, w tym również w Polsce. Charakterystyczną cechą projektu jest odkrywanie w sobie potencjału leadera w grupie i drzemiących możliwości propagowania działań prospołecznych.

Program jest skierowany do zwykłych ludzi, mogących stać się prawdziwymi bohaterami wśród społeczeństwa na skutek zareagowania w słusznej sprawie. Dlatego też projekt ma na celu wsparcie wyrażania własnego zdania, zdolności empatii oraz przeciwstawiania się negatywnym zjawiskom społecznym.

 

O tym wszystkim usłyszymy w video nagraniu z autorem projektu już 22 kwietnia. Zapraszamy do rejestracji już dziś! Ilość miejsc ograniczona!