Events, Inspiration, Polish, Speakers

#2 dr Agnieszka Wilczyńska

Dr Agnieszka Wilczyńska #prelegent

Kobieta sukcesu, redaktorka, autorka, współautorka wielu publikacji naukowych związanych z tematyką psychologii. Jest autorką książki wydanej w oparciu o cykl artykułów „Uwarunkowania radzenia sobie młodzieży w sytuacjach zagrożenia wykluczeniem społecznym” oraz drugiej pozycji wydawniczej powstałej pod jej redakcją „Młodzież na biegunach życia społecznego”. Od ponad 20 lat intensywnie uczestniczy w rozwoju działań edukacyjnych oraz projektów badawczych mających na celu zgłębienie wiedzy na temat funkcjonowania człowieka w społeczeństwie. W swoich badaniach zwróciła uwagę między innymi na kwestię braku przynależności do grupy społecznej, który może być dla wielu osób poważnym problemem poradzenia sobie u progu dorosłości. Fakt wykluczenia, odtrącenia od środowiska, do którego człowiek chciałby przynależeć może nieść ze sobą poważne konsekwencje zaburzenia stanu psychicznego. Na świecie jest wiele ludzi, nawet znanych osób jak Michael Jordan, Thomas Edison, Walt Disney czy też Albert Einstein, którzy wielokrotnie doświadczali odrzucenia społecznego, nie mniej jednak poradzili sobie z tym doświadczeniem.

Ponadto współzałożycielka Fundacji „Zimbardo Youth Center”, liderka Projektu Bohaterskiej Wyobraźni oaz Programu Rozumienie Ludzkiej Natury w Polsce.

Na konferencji TEDxKazimierz Dr Agnieszka Wilczyńska przybliży Nam liczne projekty lokalne i międzynarodowe, w które jest zaangażowana, przede wszystkim „Projekt Bohaterskiej Wyobraźni” realizowany w Polsce we współpracy z wybitnym psychologiem prof. Philip Zimbardo.

Co było inspiracją tego projektu?

Odpowiedź usłyszymy już 22 kwietnia podczas konferencji TEDxKazimierz. Zapraszamy do rejestracji już dziś!