Events, Inspiration, Polish, Speakers

#4 Anna Kosińska

Anna Kosińska – kierownik projektu ADAMED SmartUP #Prelegent

Ukończyła prestiżową uczelnię University of Cambridge na kierunku Natural Sciences oraz College of Europe na kierunku European Interdisciplinary Studies. Początki swojej kariery rozpoczęła już jako korepetytor biologii, chemii oraz języka hiszpańskiego. W okresie studenckim angażowała się w wiele różnorodnych projektów społecznych. Pracowała między innymi jako wolontariusz w szpitalu Addenbrooke’s, członek zarządu Cambridge University Scientific Society oraz aktywista organizacji Stop AIDS. Ponadto zdobyła cenne doświadczenie podczas stażu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Polsce i w Argentynie.

Aktualnie jest kierownikiem programu ADAMED SmartUP, który ma na celu popularyzację nauk ścisłych oraz wsparcie rozwoju pasji wśród młodych naukowców. Grupa Adamed jest biotechnologiczno-farmaceutyczną firmą z własną działalnością badawczo-rozwojową wspierającą możliwość rozwoju naukowego i zawodowego w naszym kraju.

Projekt ADAMED SmartUP dla uzdolnionej młodzieży odkrywa zdolności nieszablonowego myślenia w rozwiązywania problemów oraz umiejętności pracy w grupie. Od 2014 roku w projekcie zarejestrowało się około 15 000 uczniów, walczących o stypendium i opiekę mentorską. W ramach programu ADAMED SmartUP każdego roku organizowane są bezpłatne warsztaty naukowe dla młodzieży, w których do tej pory wzięło udział już ponad 500 osób z całej Polski.

Więcej informacji odnośnie Programu ADAMED SmartUP oraz innych projektów, dowiesz się podczas wydarzenia TEDxKazimierz oraz tutaj http://projectkazimierz.com/anna-kosinska-adamed/.

Gwarantujemy mnóstwo inspiracji podczas spotkania!