Events, Polish

I edycja TEDxKazimierz!

Wiek nie jest barierą. Jest ograniczeniem, które tworzysz sobie w głowieJackie Joyner-Kersee, trzykrotny złoty medalista olimpijski

Dobre pomysły przychodzą we wszystkich kształtach i rozmiarach. Kiedy dorastamy, dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą ze światem. Doświadczenie to kształtuje naszą perspektywę i inspiruje do tworzenia wielkich rzeczy. Inspiracje pochodzą ze świata wokół nas, a nowe przeżycia wspierają rozwój. Nie pozwólmy, by upływający czas odebrał nam chęć do działania – „Wiek nie jest barierą”!

Dylan Mahalingam jest dziewięcioletnim współzalożycielem Lil’ MDGs, międzynarodowej organizacji non-profit działającej na rzecz rozwoju i upodmiotowienia młodzieży, która skupiła wokół siebie ponad trzy miliony dzieci. Dzieci takie jak Dylan, wykorzystują pomysły ze świata zewnętrznego i dokonują wspaniałych, inspirujących rzeczy. Rzeczy, których my, dorośli powinniśmy się od nich uczyć. Wiek to tylko liczba – nie granica. Nie chodzi o to, jak długo będziesz żył na tej planecie, tylko co zrobisz z czasem, który otrzymałeś. Dlatego wybraliśmy „Wiek nie jest barierą” jako temat przewodni dla pierwszej edycji TEDxKazimierz, która odbędzie się 23-go maja 2015 roku w Krakowie.

Kazimierz, jako dzielnica żydowska, zawsze był tyglem kulturowym. Było to miejsce, gdzie chrześcijańskie i żydowskie tradycje współistniały bardzo blisko, miejsce, w którym różnorodność jest doceniana. Kazimierz rozrastał się na przestrzeni wieków, co sprawiło, że teraz ma swoją własną tożsamość, przyciągającą setki turystów, artystów, mieszkańców, myślicieli, aktywistów i innowatorów. Społeczność dzielnicy jest dumna ze swoich korzeni i tożsamości. Ludzi, których można spotkać na Kazimierzu – niezależnie od tego, czy tam się urodzili i wychowali, czy są tymczasowymi gośćmi – charakteryzuje otwartość. Czekają na to, by podzielić się pomysłami, refleksjami, historią lub prywatnymi historiami o tym, jak Kazimierz wpłynął na ich życie.

TEDxKazimierz stara się naśladować tego ducha.

Szukamy ludzi, którzy chcą podzielić się swoimi historiami. Czy znalazłeś już swój głos w tłumie? Myślisz, że możesz zainspirować osoby w różnym wieku? Znasz ludzi dokonujących wspaniałych i inspirujących rzeczy, o których powinien dowiedzieć się świat? Odwiedź stronę TEDxKazimierz.com i zostaw nam wiadomość. Poszukujemy wyjątkowych prelegentów.

O TED:
TED to organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz propagowania idei zmieniających świat. Wszystko zaczęło się 30 lat temu podczas czterodniowej konferencji w Kalifornii. Od tego czasu TED stale się rozwija, aby coraz szerzej i aktywniej wspierać kolejne inicjatywy. Dwa razy do roku organizowana jest konferencja TED, do udziału w której zapraszani są filantropi, naukowcy, czołowi myśliciele i działacze społeczni. Każdy z prelegentów ma maksymalnie 18 minut, aby podzielić się swoją historią i zainspirować słuchaczy. Wśród mówców znalazło się do tej pory wiele znanych osobistości: Bill Gates, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Sal Khan oraz Daniel Kahneman.

O TEDx:
TEDx to program wspierający lokalne społeczności w organizacji regionalnych odsłon konferencji TED. TED wyznacza obowiązujące wytyczne dotyczące organizacji wydarzenia, lecz poszczególne konferencje są organizowane niezależnie.