Events, Inspiration, Polish, Speakers

#6 Jamie Miles

Jamie Miles #Prelegent

Jamie Miles rozkręcił swój pierwszy biznes w wieku 12 lat, co pomogło mu sfinansować studia na Uniwersytecie Oxfordzkim. Jako pierwszy student ze swojego liceum, który dostał się na ten uniwersytet postanowił nagrywać swoje poczynania związane z procesem aplikacji na studia oraz uwieczniając sztukę skutecznego uczenia się, tym sposobem pomagając tysiącom potencjalnych kandydatów w celu spełnienia swoich akademickich marzeń. Jego kanał na YouTube zdobył ponad 1 milion odsłon, a Uniwersytet Oxforda nagrodził go nagrodą za innowacyjność.

W trakcie studiów Jamie pracował w Google, a następnie zafascynował go świat startupów, gdzie zaczynał jako jeden z pierwszych pracowników Onfido, firmy zajmującej się weryfikacją tożsamości. Onfido umożliwia skuteczną ocenę wiarygodności użytkowników takich platform, jak Uber, Couchsurfing, BlaBlaCar czy Monzo Bank, przy pomocy oprogramowania do rozpoznawania twarzy czy weryfikacji dokumentów. Obecnie Jamie nadzoruje stronę FinTech i pracuje nad ekspansją działalności Onfido na rynku europejskim.

Przesłaniem, którym Jamie chce podzielić się podczas konferencji TEDxKazimierz będzie pytanie w jaki sposób nauka, mądrość oraz przybytki kultury – od Platona po Pokemony – inspirują ludzi i pobudzają do zadawania sobie fundamentalnych pytań, takich jak “Jak żyć pełnią życia?” czy bardziej przyziemnych, w stylu: “Jaka obrać ścieżkę kariery?”.

 

Zarejestruj się już dziś, żeby posłuchać Jamie’go na żywo: https://www.tedxkazimierz.com/registration