Events, Polish

TEDxKazimierz Adventure #4 – Mapy Myśli

Napopularniejsza enyklopedia w Internecie, Wikipedia, określa mapy myśli jako szczególny rodzaj notowania, mający według jego twórców zwiększać efektywność pracy i zapamiętywania oraz aktywować intuicję, dzięki wykorzystaniu synergicznej współpracy obu półkul mózgowych.

W czwartkowy temat map myśli wprowadził nas Tomasz Stachura (dr inż), który jako entuzjasta tego sposobu nauki, promuje go poprzez swojego bloga (mapymysli.net) profil na Facebooku oraz prowadzone szkolenia.

Na warsztatach zapoznaliśmy się czym właściwie są mapy myśli i jak można je wykorzystywać. Prelegent pokazał nam jak zapisywać zarówno proste pojęcia jak i skomplikowane zagadnienia oraz objaśnił, że tym sposobem możemy zapisać prawie wszystko. Wykorzystać je możemy nie tylko do nauki, ale również do podejmowania decyzji. Podkreślił, że ważne jest aby używać nie tylko słów, ale również obrazów i kolorów – wtedy aktywnie angażujemy nasze obie półkole. W krótkim czasie teorię przekuliśmy w praktykę i za pomocą mapy myśli, próbowaliśmy opisać siebie. Tomasz indywidualnie pomagał nam jak najlepiej wyrazić siebie i podsuwał wskazówki co można zrobić lepiej.

Zespół TEDxKazimierz Adventure dziękuje Tomaszowi za przeprowadzone warsztaty oraz uczestnikom za obecność i aktywność. Organizację następnych warsztatów rozpiszemy na mapie myśli 😉

IMG_3092IMG_3091IMG_3105