Events, Polish

Christmas MeetUp 2015 – zobacz jak było!

W ubiegły piątek po raz ostatni w tym roku mieliśmy okazję spotkać się na TEDxKazimierz MeetUp. Agenda pękała w szwach! Dziś kilka słów o tym, jak się bawiliśmy.

12325400_10153224424911828_1642603471_nMotywem przewodnim były nadchodzące święta. Uczestnicy dostali od nas mikołajowe czapki i identyfikatory. Wszystkie zawierały rzeczowniki związane z Bożym Narodzeniem, można więc było zostać Mikołajem, Rudolfem, mędrcem ze Wschodu, a nawet choinką. Dla przełamania pierwszych lodów, nasi goście musieli wśród zebranych odszukać osoby z takimi samymi identyfikatorami jak ich własne i razem odkryć jak najwięcej wspólnych cech. Najbardziej wytrwali poszukiwacze mieli szansę zgarnąć nagrody.

Na początku imprezy mogliśmy posłuchać koncertu pianisty, Johnny’ego Mazura. Za pośrednictwemYou Tube’a możesz przekonać się, że Johnny jest prawdziwym wirtuozem. Daniel Lucas i Kacper Mysiorek przed wydarzeniem pokazywali uczestnikom magię z bliska, a w jego trakcie – również ze sceny. To był ich sceniczny debiut.

Zobaczyliśmy cztery TED Talki:

Stand Up w wykonaniu Ashley’a Deppelera był pozytywnym wprowadzeniem do kolejnej części imprezy. Czekaliśmy na przejęcie sceny przez Emily Meres, która zapowiedziała, że tworzy ruch wsparcia dla imigrantów, do którego wszyscy możemy się przyłączyć. Potem Joanna Łasocha poprowadziła „Singing for fun”, dzięki czemu mieliśmy okazję zaprezentować nasze artystyczne zdolności.

12345572_10153228288451828_7006879735530432566_nNasze wydarzenia nie biorą się znikąd, dlatego z tego miejsca chcieliśmy podziękować wszystkim, który włączyli się w organizację ostatniego spotkania – naszym gościom specjalnym, którzy zapewnili rozrywkę, wolontariuszom i całemu teamowi TEDxKazimierz. Specjalne podziękowania należą się Kubie – właścicielowi Poli Pubu, który udostępnił nam lokal. Bez niego ten MeetUp nie mógłby się odbyć.

Wydarzenia związane z TEDxKazimierz są mocno skupione wokół budowania społeczności. Ich ważnym aspektem jest więc międzynarodowość. Naturalnie, większość uczestników to Polacy, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc gościć również osoby z Kanady, Niemiec, Irlandii, Włoch, Szkocji, Hiszpanii, Tadżykistanu, Ukrainy, Wielkiej Brytanii czy USA.

Wciąż szukamy pomocy przy organizacji naszej konferencji 18 czerwca 2016 roku. Jeśli chcesz nas wesprzeć – zgłoś się!

Wszystkim uczestnikom i sympatykom TEDxKazimierz, bez względu na narodowość czy wyznanie, życzymy wesołych, spokojnych świąt i szczęśliwego nowego roku.