Polish, TEDxKazimierz

Współpraca z TEDxFayhaaPark

Jak współdziałamy z globalną społecznością TEDx

Kilka tygodni temu do kuratora TEDxKazimierz, Richarda Lucasa, napisał członek syryjskiej społeczności TEDx, Amal Alnajjad. Amal chciał skorzystać z naszego doświadczenia w organizowaniu spotkań informacyjnych i wydarzeń gatunku TEDxSalon. Bardzo nas ucieszyło, że możemy podzielić się tym, czego się nauczyliśmy. Częścią misji TEDxKazimierz jest właśnie współpraca z innymi konferencjami i członkami społeczności TEDx, w Krakowie, w Polsce i na całym świecie!

 

 

Po wymianie doświadczeń Amal poprosił Richarda o nagranie pozdrowień na inauguracyjne zebranie zespołu TEDxFayhaaPark, w nadziei że poparcie od długoletniego organizatora takich konferencji zainspiruje zebranych do zaangażowania się w realizację syryjskiego wydarzenia. Nagranie można obejrzeć tutaj.                                                                                                                   Zebranie poszło świetnie, a członkowie zespołu TEDxFayhaaPark przesłali nam miłe podziękowania. Dzięki takiej współpracy jesteśmy jeszcze bardziej dumni z przynależności do ogólnoświatowej społeczności TEDx, w której jesteście też Wy!

 

Specjalny komunikat z Wyspy Niedźwiedziej

Życie i praca na podbiegunowej stacji meteorologicznej

Należąca do Norwegii Wyspa Niedźwiedzia położona jest 1600 kilometrów od bieguna północnego. Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak wygląda życie w Arktyce? Były członek zespołu organizacyjnego TEDxKazimierz Adam Sarama nagrał specjalnie dla nas wywiad z Matsem Kågströmem, jednym z badaczy pracujących w stacji meteorologicznej na wyspie. Mats dzieli się podbiegunowymi ciekawostkami, opowiada o pięknie arktycznych dni i nocy oraz tłumaczy, jak można starać się o stanowisko na stacji. Jeśli zdecydujesz się zgłosić do zespołu arktycznych meteorologów, koniecznie daj nam znać!

 

Richard Lucas
Edycja: Krystian Aparta