Events, Polish

Wiek nie jest barierą

23 maja w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja TEDxKazimierz. Na scenie z charakterystycznym, czerwonym iksem stanie kilkunastu prelegentów, wśród których znajdą się między innymi komik Jim Williams, dziennikarz Edward Lucas czy …. Emi Maj. Wszystkie wystąpienia łączyć będzie hasło „Wiek nie jest barierą”, które stanowi motyw przewodni wydarzenia.

Regionalne wersje konferencji TED organizowane są z powodzeniem na całym świecie od 2009 roku.

Podczas TEDx Kazimierz chcemy zanurzyć się w klimat jednej z najważniejszych dzielnic Krakowa jaką stanowi Kazimierz. Celem TEDxKazimierz jest odzwierciedlenie ducha tej części miasta. Uczestnicy wydarzenia poznają idee powiązane z dzielnicą oraz inne, wpisujące się w atmosferę miejsca, jego mieszanki kulturowej, światopoglądowej, artystycznej. Richard Lucas, organizator

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Wiek nie jest barierą”, łączące artystów, naukowców i ludzi biznesu. Będą oni mówić o pokonywaniu ograniczeń, o tym, że to nie wiek, a nastawienie i podejmowane działania mają prawdziwe znaczenie. Konferencja podzielona będzie na kilka części tematycznych.

Na scenie TEDx wystąpią m. in. dziennikarz „The Economist” Edward Lucas, specjalista ds. Budowania marki Paweł Tkaczyk, dyrektor Centrum Społeczności Żydowskiej Jonathan Ornstein, wokalista jazzowy i kompozytor Jeży Michał Bożyk, projektantka Emi Maj, komik Jim William, specjalistka ds. marketingu Karolina Liberka, astronom Jakub Bochiński, przedsiębiorca Samuel Cook, muzyk Sonja Larson, historyk sztuki Leszek Jodliński, konsultatnt do spraw przwództwa John Scherer, zdobywczyni szlaków wysokogórskich Agnieszka Kiela-Pałys, profesor Wojchiech Narębski oraz programista Robert Desmond.

TEDxKazimierz rozpocznie się 23 maja o godzinie 9:00. Prezentacje prowadzone będą w języku polskim i angielskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona, zatem, aby wziąć udział należy się zarejestrować.

Więcej informacji na temat programu konferencji i rejestracji znajduje się na stronie internetowej.